Naujienos

Spausdinti
Tarptautinės varžybos „Asmens sargybinis 2017“
2017-07-17

2017 m. liepos 12-13 dienomis vykusiose asmens sargybinių varžybose, kurias organizavo Vadovybės apsaugos departamentas prie VRM (toliau - Departamentas), dalyvavo 12 komandų iš Baltijos šalių. Pagrindinius valstybės vadovus saugantys asmens sargybiniai varžėsi šaudymo, vairavimo ir kitose didelio fizinio pasirengimo reikalaujančiose rungtyse, kuriose netrūko emocijų, prakaito ir puikios nuotaikos!
Kiekvienais metais, siekdamos skatinti tarpusavio bendradarbiavimą, viena iš Baltijos šalių tarnybų, užtikrinanti aukščiausių šalies vadovų apsaugą, organizuoja tarptautines asmens sargybinių varžybas. Lietuvoje tokio tipo renginys organizuojamas antrą kartą. Šių metų varžybų formatas gerokai pasikeitęs, ¬- pagausėjo rungčių bei prailgėjo varžybų laikas. Varžybų dalyvių komandas sudarė keturis asmens sargybiniai. Varžytasi ne tik šaudymo, taktikos, didelio fizinio pasirengimo reikalaujančiose rungtyse, bet ir dalintasi praktinėmis žiniomis bei patirtimi. Rungtys parengtos taip, kad būtų kuo artimesnės realioms darbinėms situacijoms ir susijusios su tiesioginiu pareigūnų darbu.
Pirmą varžybų dieną rungtys vyko „Šūvio akademijos" šaudykloje Pamarazių kaime (Vilniaus raj.), kur keturiose skirtingose rungtyse asmens sargybiniai demonstravo savo šaudymo ir reakcijos įgūdžius. Vėliau veiksmas persikėlė į autodromą. Ten dalyviai stūmė daugiau nei 3 tonas sveriantį limuziną, važiavo šlapia danga ir atliko kitas užduotis, bandydami įrodyti vairavimo meistriškumą. Antrą varžybų dieną dalyviai rinkosi Pamusės kaime (Širvintų raj.), kur varžėsi didelės fizinės jėgos ir valios reikalaujančiose rungtyse, „Minų lauke" bei lenktyniavo pusantro kilometro ilgio kliūčių ruože, - vandens telkiniuose, miške, dirbtinai sukurtose kliūtyse, pelkėje.
Viso varžybose dalyvavo 12 komandų. Komandos atvyko iš kaimyninės Latvijos ir Estijos. Tarp gausaus vyrų būrio varžėsi ir dvi merginos.
Varžybose „Asmens sargybinis 2017" dalyvavo ir mūsų šalies Prezidentės, Ministro Pirmininko bei Seimo Pirmininko asmens sargybinių komandos bei Lietuvos Valstybės saugumo departamento komanda. Nors pagrindiniai varžybų dalyviai yra patyrę svarbiausių šalies vadovų asmens sargybiniai, šiais metais norą išbandyti savo jėgas varžybose pareiškė ir neseniai pradėję dirbti jaunieji pareigūnai, dirbantys kituose Departamento skyriuose ir siekiantys tapti svarbiausių šalies vadovų asmens sargybiniais.
Pirmąją vietą laimėjo „Drošibas policija" komanda iš Latvijos, antrąją ir trečiąją – Departamento komandos.
Džiaugiamės surengę tokio lygio varžybas ir su nekantrumu lauksime sekančiųjų!